5 Najlepszych parków i miejsc dla rodzin z dziećmi we Florencji.

W trakcie wakacji w obcym kraju dążymy do tego, by zobaczyć jak najwięcej zabytków, odkryć ciekawe smaki i w pełni zakosztować innej kultury. Zdarza się jednak, że potrzebujemy chwili spokoju, by odetchnąć, zrelaksować się, nacieszyć wolnym czasem. We Florencji obie te czynności są jak najbardziej możliwe – także w towarzystwie dzieci! Po zwiedzeniu Palazzo Vecchio, Galleria dell’Accademia i Galleria Uffizi oddech złapiesz na zielonych terenach, których w najważniejszym mieście Toskanii zdecydowanie nie brakuje. Poniżej przedstawiam Ci listę 5 najlepszych parków i miejsc dla rodzin z dziećmi we Florencji. Może odkryjesz je razem ze mną jako licencjonowaną przewodniczką?

Parco delle Cascine – must see w trakcie wakacji we Florencji
Będąc w stolicy Toskanii, nie można nie trafić do parku Cascine, który swoją popularnością może dorównywać Central Park w Nowym Jorku czy Hyde Park w Londynie. Codziennie odwiedzają go zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy zachwycają się bliskością rzeki Arno, przy której piknik czy spotkanie ze znajomymi staje się czystą przyjemnością. Park tętni życiem – bardzo często organizowane są na jego terenie wystawy, konkursy, targi. Znajdziesz tutaj również basen dający ochłodę w upalne dni, place zabaw dla najmłodszych czy też wypożyczalnie rowerów i wrotek.

Zaraz za parkiem Cascine na liście najlepszych miejsc dla rodzin z dziećmi plasują się, według mnie, Giardino dell’Orticoltura, zachwycający bogactwem roślin i kwiatów i pobliski park del Parnaso, z którego roztacza się wspaniała panorama Florencji.

Fattoria di Maiano – wyjątkowe gospodarstwo, tutaj zapomnisz o zgiełku miasta, poczujesz się jak bohater romantycznych opowieści spacerując po gajach oliwnych i lakach w towarzystwie osiołka, owiec, koni, kur i gęsi, a nawet strusi. Możesz kupić produkty z gospodarstwa i urządzić piknik, wziąć łódkę i popływać po malutkim jeziorku czy tez posłuchac o pracy w fattorii. To miejsce, w którym każdy znajdzie cos dla siebie.

Listę zamyka Parco dell’Anconella bogaty w miejsca przeznaczone do rekreacji w towarzystwie dzieci (boiska, stoły piknikowe, karuzele, fontanny itp, strefa free climbing…). Tutaj znajduje się też model kopuły Brunelleschiego w skali 1:5 zbudowany według XV technik.

Ogrody i parki we Florencji można naprawdę zwiedzać przez cały dzień – jeśli więc lubisz bliskość natury, zdecyduj się na wizytę w wymienionych miejscach. Z chęcią pokażę Tobie i Twojej rodzinie każde z nich!