Co warto zobaczyć będąc w Toskanii

Znany region Włoch

Jednym z najpopularniejszych regionów Włoch wśród turystów jest Toskania, która ma wiele ciekawych i pięknych miejsc do zaoferowania. Zdecydowanie warto mieć ją na swojej liście europejskich miejsc do odwiedzenia, ponieważ jest niezwykle fascynująca i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Położona jest w paśmie górskim – Apeninach Północnych i w sąsiedztwie dwóch mórz: Liguryjskiego i Tyrreńskiego. Znajdziesz tutaj nie tylko malownicze widoki, ale i klimatyczne winnice, urzekające uliczki miast oraz renesansowe dzieła sztuki. Jeśli ten rejon Italii Cię zainteresował i zastanawiasz się, co warto zobaczyć będąc w Toskanii – zachęcam do przeczytania reszty artykułu!

Florencja

Stolicą Toskanii jest Florencja, czyli jedno z najbardziej znanych i odwiedzanych przez turystów miast Włoch, nazywanych również “perłą renesansu”. Stanowi swego rodzaju centrum wielu renesansowych zabytków i zapierającej dech w piersiach, ponadczasowej sztuki. Bez wątpienia jest to zatłoczone miasto, szczególnie w sezonie letnim – jednak nie powinieneś z niego zrezygnować i zobaczyć kilka najważniejszych miejsc. Warto uwzględnić w planie zwiedzania na przykład Baptysterium Jana Chrzciciela, Galerię Uffizi czy Katedrę Matki Boskiej Kwietnej.

Siena

Miasto nazywane również wizytówką Toskanii, czyli Siena. To bardzo urokliwe miejsce z niepowtarzalnym klimatem, w którym możesz odbywać długie spacery chłonąc bajeczną atmosferę przemierzanych uliczek. Warto tutaj odwiedzić przepiękny plac Plazza del Campo, a także wieżę Torre del Mangia – jeśli na nią wejdziesz, będziesz mógł podziwiać zachwycającą panoramę miasta.

Piza

Tę nazwę z pewnością kojarzy każdy, ponieważ miasto znane jest najbardziej ze swojej Krzywej Wieży. Zapewne niejednokrotnie widywałeś ją w szkolnych podręcznikach! Będąc w Toskanii będziesz miał okazję zobaczyć ją na własne oczy w towarzystwie katedry oraz baptysterium, które razem z nią znajdują się na placu Piazza del Duomo.

To tylko przykładowe miasta i atrakcje turystyczne Toskanii, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub odkryć bardziej nietuzinkowe miejsca, szczególnie we Florencji – zapraszam do kontaktu ze mną! Jako doświadczony przewodnik z dużą dozą zapału i serca do Włoskiej kultury zabiorę Cię w wyjątkową podróż.