Jak zwiedzać Florencję, aby poznać jej najurokliwsze miejsca?

Jeśli wybierasz się na urlop za granicę, z pewnością chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca, popularne zabytki o światowej sławie oraz wspaniałe widoki. Niestety, nie jesteś jedyny – szczególnie w tzw. “sezonie wakacyjnym” możesz zderzyć się bowiem z tłumami turystów, a większość urlopu wtedy spędzisz na staniu w kolejkach po bilety wstępu do obiektów. Nawet Ci, którzy mają doświadczenie w organizacji wycieczek na własną rękę, bez znajomości miasta “jak własnej kieszeni” mogą polegnąć.

Jak zorganizować czas, by wyciągnąć z wakacji jak najwięcej?

Zanim wsiądziesz do samolotu o kierunku: Florencja, dobrze zaplanuj swój pobyt w tym miejscu. Nie marnuj swojego cennego czasu! Szczególnie, jeśli wybierasz się późną wiosną lub latem, czyli w szczycie sezonu. Wtedy najwięcej osób urlopuje i decyduje się na wyjazdy za granicę. Wybierz miejsca, które odwiedzisz każdego dnia. Zastanów się, czy lepiej podróżować wypożyczonym autem czy komunikacją miejską; a może rowerami, jeśli lubisz spędzać czas bardzo aktywnie?

Na jeden dzień zaplanuj kilka atrakcji, które są położone najbliżej siebie. Sprawdź ich godziny otwarcia – nie może okazać się przecież, że jak dotrzesz na miejsce, to będzie zamykane w ciągu 15 minut. Weź pod uwagę również czas, który trzeba przeznaczyć na stanie w kolejce do wejścia czy po bilet, na przerwę obiadową, na zrobienie pamiątkowych fotografii. Tam, gdzie to możliwe, lepiej zarezerwować online i nie kupować biletów na miejscu.

Odwiedzając tak wyjątkowe obiekty, jak bazylika Santa Maria del Fiore czy też zapierające dech w piersiach miejsca, jak Ogrody Bardini, warto wiedzieć o nich coś więcej niż tylko to, co zapisane na tabliczkach dla turystów… Najwięcej wartościowych informacji wraz z ciekawymi anegdotami opowie Ci licencjonowany przewodnik po Florencji.

Dlaczego warto wynająć przewodnika?

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty. Jako licencjonowany przewodnik doskonale znam Florencję i pomogę Ci dobrze zaplanować wycieczkę. Otrzymasz cenne wskazówki dotyczące zwiedzania Florencji oraz poruszania się po mieście. Ze mną poczujesz się bezpiecznie i zapomnisz o zmartwieniach urlopowych – zaufaj mojemu doświadczeniu i miłości do Florencji!