Jak zwiedzać Florencję? Najpiękniejsze miasto we Włoszech.

Urlop w wyjątkowym miejscu

Wyjeżdżając na wakacje stawiasz przed sobą perspektywę długiego leniuchowania na plaży, tak zwanego “aktywnego wypoczynku”, czy poznawania nowych zakątków świata zwiedzając? Jeśli wybrałeś ostatnią opcję, koniecznie powinieneś zobaczyć Florencję, czyli stolicę Toskanii, która uważana jest za najpiękniejsze miasto we Włoszech. To miasto, która przepełniona jest niezwykłymi zabytkami, jakie zdecydowanie warto zobaczyć choć raz w swoim życiu. Zdecydowanie nie możesz ich przegapić, jeśli zależy Ci na poznawaniu Włoch! Urokliwe uliczki Florencji z pewnością wprawią Cię w zachwyt i zapragniesz odkryć magiczne atrakcje, które stolica Toskanii ma do zaoferowania.

Dobrze zaplanuj zwiedzanie

W stolicy Toskanii znajdują się liczne zabytki, więc warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem, aby wyróżnić te, które wydają Ci się najbardziej interesujące oraz ustalić plan zwiedzania. W mieście sztuki, skąd wywodzi się włoski Renesans przede wszystkim warto zobaczyć Baptysterium San Giovanni znajdujące się w sąsiedztwie katedry Santa Maria del Fiore, której również nie należy pominąć. Jest to kościół stanowiący jeden z symboli stolicy Toskanii, zachwycający swoją niezwykłą architekturą. Baptysterium natomiast warto zobaczyć chociażby ze względu na ozdobne mozaiki umieszczone na jego sklepieniu. Renesansowa Florencja oferuje znacznie więcej atrakcji, dlatego polecamy przeznaczenie nie jednego, a trzech do pięciu dni na jej odkrywanie – z uwzględnieniem długich kolejek do wejść oraz godzin otwarcia zabytków.

Jak zwiedzać Florencję?

Najlepiej na pieszo – spacery po tym włoskim mieście to prawdziwa przyjemność! Atrakcje turystyczne w większości znajdują się w centrum, w bliskiej odległości od siebie, więc bez wysiłku możesz do nich dotrzeć. Skorzystaj jednak z dobrej mapy lub nawigacji, aby uniknąć zagubienia się w toskańskich wąskich uliczkach. Możesz również skorzystać z autobusów kupując bilet u kierowcy w odliczonej kwocie 2,50 euro.

Firenze Card

Bilety na atrakcje możesz kupić online, aby ominąć godziny stania w kolejkach do kas. Natomiast zakup włoskiej karty Firenze to najlepszy sposób na zwiedzanie Florencji, jeśli planujesz zostać w mieście kilka dni, ponieważ kosztuje aż 85 euro. Dzięki niej nie będziesz musiał przejmować się rezerwacją biletów, ich zakupem oraz długim oczekiwaniem. Co więcej, będąc w mieście na dłużej niż jeden dzień sporo zaoszczędzisz, ponieważ wejściówki w stolicy Toskanii są dość kosztowne! Karta ważna jest przez 72 godziny oraz zapewnia priorytetową kolejkę aż do 72 atrakcji.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci zwiedzanie Florencji – możesz ruszać w drogę!