Udany Weekend we Florencji

Dla wyrafinowanych poszukiwaczy okazji znalezienie biletów lotniczych za tak zwane “grosze” nie jest dużym wyzwaniem. W dzisiejszych czasach rynek jest tak bogaty, a ilość dostępnych kierunków tak różnorodna, że linie lotnicze chętnie oferują bardzo atrakcyjne promocje. Dzięki temu nawet za kilkanaście złotych można polecieć na weekend na przykład do Włoch, do wspaniałej Florencji.

Weekend nie zapewnia możliwości zobaczenia wszystkiego, co warto zobaczyć we Florencji. Jednak jeśli dobrze zaplanujesz te 2-3 dni, to możesz zabrać ze sobą do domu piękne wspomnienia i posmakować włoskiej atmosfery.

Co warto, a właściwie trzeba zobaczyć?

Galeria Uffizi: to jedna z najstarszych galerii w Europie, w której znajdziesz światowej sławy dzieła, takie jak “Narodziny Wenus” Boticellego, “Wenus z Urbino” Tycjana czy “Zwiastowanie” Leonarda da Vinci.

Accademia: kolejna wspaniała galeria, w której możesz podziwiać słynny posąg “Dawida” Michała Anioła jak i inne dzieła mistrza.

Palazzo Pitti: przepyszne barokowe wnętrza i przebogate zbiory w prywatnej rezydencji Medyceuszy, potem Habsburgów, a wreszcie królów Włoch.

Oprócz odwiedzenia tych swiątyń kultury zapraszam Cię również na spacer po mieście ze mną. Pokażę Ci wyjątkowe miejsca Florencji i podzielę moją pasją do Toskanii opowiadając zajmujące historie.

Co i gdzie warto zjeść?

Aperitif z widokiem na Florencję? Koniecznie odwiedź jeden z wielu lokali usytuowanych na tarasach wysokich budynków. Prosecco z widokiem na dachy Florencji smakuje tam wyjątkowo! Jeśli masz ochotę na coś słodkiego i dobrą kawę, polecam bary przy ulicy Borgo la Croce. Będąc we Florencji nie wypada też nie spróbować lokalnych specjałów:

  • bistecca alla florentina (krwisty befsztyk wołowy z kością),
  • lampredotto (rodzaj kanapki z podrobami),
  • ribollita (gęsta zupa warzywna),
  • schiacciata alla fiorentina (delikatne ciasto przekładane kremem).

Widoki godne uwiecznienia

Chcesz pochwalić się piękną i oryginalną fotografią z Florencji lub zrobić sobie całą sesję? Pięknym tłem do zdjęć może być widok z polożonych na dachach barów, ale nie tylko. Odwiedź również Piazzale Michelangelo na wzgórzu San Miniato lub ogród Bardini. Nie będziesz zawiedziony widokami, jakie tam na Ciebie czekają.

Ostatni przystanek: zakupy

Jeśli jestes miłośnikiem śledzenia najnowszych trendow w modzie polecam Via Tornabuoni – ulicę w centrum, przy której znajdują się najmodniejsze butiki. Wiele sklepów slynnych marek znajdziesz również przy Via della Vigna Nuova.

Ale wskażę też gdzie mozna kupic równie oryginalne ciuchy nie uszczuplając zbytnio swojego portfela!