Wielcy włoscy artyści

Kultury oraz sztuki tego wyjątkowego kraju ciężko nie pokochać! Każdy dobrze wie, że Włochy stanowią kolebkę, z której wyszli liczni wielcy artyści – znani po dzień dzisiejszy, których twórczość rozpowszechniła się na cały świat. Niezwykle ciężko jest przedstawić wszystkich i wskazać, ile dobrego przynieśli kulturze oraz sztuce, ale bez wątpienia można wybrać najważniejsze osoby, bez których rzeczywistość wyglądałaby całkiem inaczej. Co więcej, kilkoro z nich pochodziło z Florencji, którą czasem nazywa się „Miastem Artystów”.

Wielcy włoscy artyści – mistrzowie słowa

Bez tego pisarza, który „w życia wędrówce, na połowie czasu” zapuścił się do puszczy, a następnie znalazł się w Piekle, Czyśćcu oraz Raju, odrodzenie wyglądałoby całkiem inaczej. Dziełem, które stworzył Dante Alighieri, zachwycają się znawcy literatury po dzień dzisiejszy, odkrywając coraz to nowe znaczenia „Boskiej komedii”. Dodaj do tego wielkiego twórcy Francesco Petrarkę z pełnymi miłości sonetami do Laury oraz twórcę nowoczesnej nowelistyki – Giovanniego Boccacia i jego wybitne dzieło “Dekameron” (które znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych), a uzyskasz artystów znanych jako 3 korony włoskiej literatury renesansowej i poezji.

Zwiedzaj Włochy szlakiem kultury i sztuki – malarze, rzeźbiarze, konstruktorzy

Poza wymienionymi mistrzami słowa do największych włoskich twórców należy zaliczyć również pochodzącego z Florencji Leonarda da Vinci – prawdziwego człowieka renesansu, który uzyskał największą popularność z uwagi na swoje niezwykłe malarstwo, ale parał się również architekturą, nauką czy działaniami konstrukcyjnymi. Mówiąc o Florencji, nie można nie wspomnieć również o Michale Aniele, którego freski w rzymskiej Kaplicy Sykstyńskiej co roku przyjeżdżają zobaczyć tłumy z całego świata, a rzeźba „Dawid” jest uznawana za jedno z najważniejszych dzieł sztuki. Lista wielkich artystów z Italii ciągnie się dalej – chciałoby się wymienić również Caravaggio, Botticelliego czy Belliniego i wielu, wielu innych…

Zainteresował Cię niezwykle ciekawy temat włoskiej kultury i sztuki? Jeśli chcesz zwiedzać Florencję w taki sposób, skorzystaj z mojej oferty! Na pewno uda mi się przygotować trasę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb i zdradzić Ci wszystko, co wiem na temat Michała Anioła, Leonarda da Vinci i innych florenckich twórców.