Winnym szlakiem

 

Zapraszam Państwa na wyprawę winnym szlakiem Toskanii.

Zostawimy na chwilę dostojne mury Florencji, aby wybrać się na wieś i zanurzyć w codziennym życiu Toskańczyków. Zatrzymamy się na cotygodniowym targu, aby nasycić oczy kolorami sezonowych warzyw i owoców, powdychać zapach dojrzałego pecorino czy aromatycznej finocchiony. Jeżeli ktoś nie da się oprzeć pokusie zamówimy kanapkę z lokalnymi wyrobami popijając lekkim winem lub udamy się do baru, aby wśród gwaru rozmów i brzęku filiżanek (koniecznie na stojąco!!!) wypić capuccino lub espresso.

A potem już pojedziemy do gospodarstwa, które zajmuje się uprawa winnej latorośli i oczywiście produkcja wina. Gospodarze opowiedzą historię rodziny i zdradzą sekrety poszczególnych etapów winnego procesu. Po części “teoretycznej” nastąpi część najprzyjemniejsza, czyli degustacja wina. Będzie wesoło, swojsko i bardzo apetycznie, bo do każdego wina podane zostaną małe przekąski.

Możliwość wyboru podregionu: Chianti Classico, Chianti Rufina czy może region Brunello, wszędzie spotkamy się z gościnnym przyjęciem ludzi, którzy opowiedzą nam o swojej pasji i zarażą miłością do tego przepięknego skrawka ziemi jakim jest Toskania.

Będzie możliwość zakupu wina, oliwy i innych regionalnych wyrobów, jak sery czy wędliny…

Zapraszam!

Winnym szlakiemWinnica w toskanii