Atrakcje poza sezonem

Niektórzy unikają planowania wyjazdu na wakacje w inne miesiące niż czerwiec, lipiec czy sierpień. Prawdopodobnie w obawie o to, że zastaną jedynie opustoszałe plaże, zamknięte zabytki i miejscowych niezainteresowanych już turystami. Czy nie-w-sezonie rzeczywiście nie ma po co przyjeżdżać? Na pewno nie do Toskanii! Jako licencjonowana przewodniczka i osoba znająca Toskanię od podszewki, mogę pokazać Ci, że poza sezonem we Włoszech też można się zakochać i świetnie spędzić tutaj czas.

Toskania poza sezonem – czego możesz się spodziewać?

Przede wszystkim jest to przyjemniejszy czas na zwiedzanie; poza sezonem nie ma tłumów, długich kolejek i konieczności rezerwacji biletów dla zwiedzających z większym wyprzedzeniem. Gwarancja spokojnego odkrywania Toskanii, bez hałasu, pośpiechu i ścisku to niewątpliwie wspaniała perspektywa dla wielu osób. Jeśli lubisz dużo spacerować, nie będzie też doskwierał Ci upał, tak jak w lipcu, kiedy słońce raczy nas swoimi promieniami od rana do wieczora. Pogoda jednak wciąż będzie piękna, jak to we Włoszech. Oprócz tego, ceny są znacznie niższe, a dostępność noclegów i wybranych miejsc do zwiedzania jest znacznie większa – masz w czym wybierać! Co więcej, wiele atrakcji niedostępnych jest w sezonie, ze względu na zbyt duże oblężenie turystów. Przyjeżdżając wiosną, zimą czy jesienią możesz cieszyć się na przykład:

  • lekcją języka włoskiego: możliwość poznania tego pięknego języka romańskiego w jego ojczyźnie to naprawdę wspaniała okazja do wyćwiczenia naturalnej wymowy oraz konwersowania z nativami,
  • lekcją gotowania z degustacją: nie bez powodu włoska kuchnia ma rzesze fanów na całym świecie, a Ty możesz nauczyć się jak odtwarzać tradycyjne włoskie lub lokalne smaki, takie jak toskańska zupa Ribollita
  • balami i paradami karnawałowymi: między innymi w Viareggio w lutym.

Karnawał Viareggio – świetna atrakcja poza sezonem

Viareggio leży nad morzem i jest bardzo urokliwym miasteczkiem, w którym od 1873 roku odbywa się karnawał. Ulice przemierzają ogromne wozy z kolorowymi, papierowymi figurami wykonanymi w technice papier-mache. Figury robią niesamowite wrażenie ze względu na swoje pokaźne rozmiary i to, że poruszają głowami, rękami i otwierają usta. Przedstawiają znane osobistości i poruszają tematy satyryczne. Koniecznie musisz zobaczyć symbol karnawału Viareggio, którym jest czerwono-czarny pajac zwany Burlamacco.

Nie wahaj się więc przed zarezerwowaniem wakacji w Toskanii w lutym, listopadzie czy marcu. Zwróć się do mnie, a pomogę Ci przeżyć niezapomniane włoskie doświadczenie o każdej porze roku!