Plan zwiedzania Florencji

Florencja

Firenze, Miasto Kwiatów, Miasto Flory, kolebka i perła Renesansu, miasto Michała Anioła i Leonarda da Vinci, Wawrzyńca Wspaniałego i kontrowersyjnego Savonaroli. Za każdym określeniem kryje się pasjonująca historia, która swój początek ma właśnie tu, we Florencji, jednym z najbardziej fascynujących miast świata.
Zapraszam do odkrycia tajemnic Florencji, miejsc znanych i mniej znanych, placów, które przyciągają od wieków rzesze turystów, ale i zakątków, gdzie docierają tylko nieliczni, muzeów, w których wspólnie odkryjemy dzieła Giotta, Botticelliego czy Tycjana oraz starych wieczerników, które zazdrośnie strzegą fresków florenckich mistrzów. Zapraszam do wędrówki po florenckich zaułkach, pełnych kolorów i zapachów, abyście poczuli się Państwo częścią tego niesamowitego miasta.

Moje propozycje:

Florencja klasyczna

Podziwiać będziemy między innymi florencką katedrę Santa Maria del Fiore z Baptysterium Św. Jana Chrzciciela, Plac Signorii i słynny Most Złotników. Wspólne odkrywanie dzieł w muzeum Uffizi czy też podziwianie Davida Michała Anioła w Galerii dell’Accademia to kolejne przewidziane przez polskiego przewodnika atrakcje. Zanim w pełni zanurzymy się w miasto, poznajmy je z tej najbardziej reprezentacyjnej strony: sztuki, architektury i przestrzeni, którą powszechnie znamy i do której uroków wzdychamy.

Corridorio Vasariano

Korytarz Vasariego, słynne przejście powstałe w XVI wieku dla Kosmy Medyceusza, ówczesnego władcy miasta. Polski przewodnik proponuje spacer jedynym w swoim rodzaju powietrznym korytarzem, po którym przechadzali się również książęta z rodziny Medyceuszy, a który kryje dziś przebogatą kolekcję autoportretów malarzy. Niech poczują się Państwo przez chwilę jak przemykający tamtędy możni, którzy niewidoczni dla zwykłych mieszkańców mogli swobodnie przemieszczać się z jednego kompleksu do drugiego.

Florencja nieznana

Wieczerniki, warsztaty, ogrody – czyli Florencja „szyta na miarę”, w zależności od Państwa zainteresowań i upodobań. Zamiast udać się tam, gdzie idą wszyscy, cofniemy się o krok i zajrzymy tam, gdzie nie sięga oko turysty. Przyjrzymy się aktualnej ofercie kulturalnej – kto wie, w jakim wydarzeniu uda nam się wziąć udział? Poznamy Florencję od podszewki, podpytamy mieszkańców o to, które miejsce warto zwiedzić, wypytamy przechodniów o odkryte przez nich zaułki. Wszystko to wedle Państwa uznania!

Florencja od kuchni

Proponuję zajmujący spacer dla miłośników sztuki kulinarnej. Będzie to czas rozkoszowania się capuccino, łasowania po florenckim targu czy zgłębienia arkanów przygotowania słynnych włoskich lodów. Nie zabraknie lampki wina i florenckiego lampredotto! Polski przewodnik po Florencji wskaże miejsca, do których warto się udać, aby rozkoszować się smakiem najprawdziwszych Włoch. Odwiedzimy zakamarki, do których zwykle turyści się nie zagłębiają. Kto wie, może ktoś z Państwa odkryje nowe włoskie smaki?

Płynąc Arno

Płynąc rzeką Arno zyskuje się zupełnie inny punkt widzenia zarówno na to wspaniałe miasto, jak i środkowe Włochy. Eleganckie siedziby florenckich arystokratów wyłaniają się powoli po obu stronach rzeki, a kolejne mosty zdają się dodawać miastu dostojeństwa i świadczyć o jego bogactwie. Rzeka pięknie je zresztą okala, podkreślając to, co w nim najpiękniejsze. Wybierzcie się Państwo na wycieczkę i dołączcie do kolekcji wspaniałe wrażenia. Jako przewodnik po Florencji sprawdziłam tę trasę już nieraz.

Toskańskie klimaty

Proponuję wybrać sie na toskańską wioskę, odkryć malownicze miasteczka na wzgórzach, senna atomsfere barów, gwarne place i miejscowe rynki. Bedziemy poznawać winnice i sekrety produkcji najlepszej oliwy na świecie! Możliwość organizacji kursu gotowania lokalnych przysmaków i degustacji miejscowych win. Cyprysy,winnice i drzewa oliwne skąpane w toskańskim słońcu: dzień na gleboki relaks!

Winnym szlakiem

zapraszam Państwa na wyprawę winnym szlakiem Toskanii. Zostawimy na chwilę dostojne mury Florencji, aby wybrać się na wieś i zanurzyć w codziennym życiu Toskańczyków.

Trasy układane są z myślą o grupach osób dorosłych, młodzieży, jak i indywidualnych turystów. Istnieje również możliwość zamówienia trasy specjalnej, według życzenia klienta. Z przyjemnością pokażę Państwu moje miasto, czekam na kontakt telefoniczny bądź mailowy!